خانه / آخرین اخبار / با تکنیک‌های ساده‌ی زبان بدن دیگران آشنا شوید
با تکنیک‌های ساده‌ی زبان بدن دیگران آشنا شوید
با تکنیک‌های ساده‌ی زبان بدن دیگران آشنا شوید

با تکنیک‌های ساده‌ی زبان بدن دیگران آشنا شوید

یکی از مهمترین چیزهایی که باید در زندگی تان بیاموزید، زبان بدن است. باور کنید یا نه، دانش در این زمینه کمک های زیادی به شما خواهد کرد از این رو که هر چه در این زمینه بیشتر بدانید، راحت تر می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید و آنها را بشناسید.
برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: یکی از مهمترین چیزهایی که باید در زندگی تان بیاموزید، زبان بدن است. باور کنید یا نه، دانش در این زمینه کمک های زیادی به شما خواهد کرد از این رو که هر چه در این زمینه بیشتر بدانید، راحت تر می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید و آنها را بشناسید. اگر خوب در این زمینه آگاهی داشته باشید حتی در نگاه اول هم می توانید تا حدودی بفهمید که طرف مقابل تان چه در سر دارد. اگر شما هم دوست دارید که تا حدودی با زبان بدن آشنا شوید، با ما همراه باشید.

شل دست دادن: ضعف

بسیاری از افراد در مورد دست دادن تصور اشتباهی دارند. آنها فکر می کنند که شل دست دادن نشانه فروتنی است، در صورتی که واقعیت چیز دیگری است. کارشناسان می گویند که شل دست دادن نشانه ضعف است، به همین دلیل بهتر است که هنگام دست دادن با دیگران، محکم دست های طرف مقابل تان را بفشارید. در این صورت تاثیر مثبتی که بر دیگران خواهید گذاشت به مراتب بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر با رئیس تان محکم و با اعتماد به نفس دست دهید، او باور خواهد کرد که شما در کارتان جدیت و مهارت بالایی دارید، در نتیجه روی شما حساب دیگری باز خواهد کرد.

با تکنیک های ساده زبان بدن دیگران آشنا شوید

دست به سینه بودن: محافظه کاری

آیا تا به حال به دستان تان هنگام صحبت کردن با دیگران دقت کرده اید؟ آیا شده که در مقابل آنها دست به سینه بنشینید؟ به نشانه ای که این حالت از بدن تان به دیگری منتقل می کند فکر کرده اید؟ در اینجا باید به شما بگوییم که این حالت بدن چندان خوشایند نیست.

در واقع، بهتر است که این کار را زیاد تکرار نکنید زیرا این مفهوم را به طرف مقابل منتقل می کنید که شما فردی محتاط هستید که به حرف های دیگران، اگر خلاف نظر شما باشند، اهمیتی نمی دهید و آنها را قبول ندارید. بنابراین هنگام صحبت کردن با فردی که به او علاقه دارید، از حالت دست به سینه خودداری کنید زیرا برای طرف مقابل تان نیز چندان خوشایند نیست.

دست در جیب گذاشتن طوری که انگشت شصت بیرون باشد: اعتماد به نفس بالا

تا به حال به دست هایتان، زمانی که آنها را در جیب تان می گذارید، دقت کرده اید؟ به وضعیت انگشتان تان چطور؟ بله، شاید تعجب کنید اما در زبان بدن جزییات نیز از اهمیت بالایی برخوردارند به طوری که حالت هر یک از انگشتان نیز مفهومی خاص دارند.

اگر هنگامی که دستان تان را در جیب تان می گذارید، انگشت شصت تان بیرون از جیب تان است، بدین معنی است که شما فردی هستید که دوست دارید رهبری یا مدیریت گروه را به عهده بگیرید. این حالت همچنین نشانه ای از اعتماد به نفس بالای شماست. علاوه بر آن این حالت نشان از آن دارد که شما فردی زیرک و باهوش اید و به خوبی می توانید از توانایی هایتان در مواقع مختلف استفاده کنید.

خندیدن مدام: واقعیت یا ادا

اگر فردی همیشه لبانش خندان باشد، شما با خودتان چه فکری می کنید؟ آیا خنده او واقعی است یا که تنها خواهد ادای افراد شاد و مهربان را درآورد؟ دیگران از روی نه تنها لبخند، بلکه از دیگر حالات صورت تان مانند حالت چشم ها یا منحنی لب ها می توانند تا حدودی خنده واقعی یا حتی تصنعی شما را تشخیص دهند.

بنابراین لازم نیست که تحت هر شرایطی لبخند بزنید. اگر احساس خوبی دارید، لبخندتان ناخودآگاه بر لبان تان ظاهر می شود، اگر هم استرس دارید یا ناراحت اید، مجبور به تظاهر نیستید. خنده های مصنوعی نه تنها حال شما که حال هیچ کس دیگری را نیز خوب نمی کند.

با تکنیک های ساده زبان بدن دیگران آشنا شوید

به چشم های طرف مقابل نگاه نکردن: عدم اعتماد به نفس

آیا تا به حال شده که از حالت چشمهای فردی که به شما زل زده، تعجب کنید؟ یا احساس کنید که چه اعتماد به نفسی در چشمهایش نهفته است؟ مطمئنا این حالت برای شما زیاد پیش آمده.

نگاه کردن به چشم های طرف مقابل، زمانی که با او صحبت می کنید، تاثیر زیادی بر او خواهد گذاشت. شاید حال نتوانید این کار را به خوبی انجام دهید اما با کمی تمرین می توانید به این کار مسلط شوید.

این کار یکی از راههایی است که به طرف مقابل تان نشان می دهد که شما به حرف زدن با او تمایل دارید. زمانی که شما به طور مستقیم به چشم های فرد روبه رویتان خیره نمی شوید، در واقع نشان می دهید که اعتماد به نفس کافی یا حتی علاقه ای به برقراری ارتباط با او ندارید.

گذاشتن یک انگشت روی صورت: علاقمند به موضوع

اگر هنگام صحبت کردن با فردی دیدید که او انگشت اش را زیر چانه یا روی گونه اش گذاشت، بدانید که او با جان و دل در حال گوش دادن به حرف های شماست. البته این حالت نشان از قدرت و باهوشی نیز دارد.

اغراق کردن در حالات بدن: پنهان کردن حقیقت

آیا تا به حال دیده اید که برخی از افراد در حرکات بدن شان اغراق می کنند؟ آیا این کار برای شما هم آزار دهنده است؟ مطمئنا این رفتار انرژی منفی به اطرفیان منتقل می کند.

در واقع او دارد این پیام را به دیگران می رساند که آنچه از زبان او گفته می شود تمام واقعیت نیست. بنابراین زمانی که دیدید فردی بیش از اندازه می خواهد با زبان بدن چیزی را به شما بفهماند، شک کنید که او در حال پنهان کردن حقیقت است. البته این را هم اضافه کنیم که اغراق در حالات بدن همیشه جنبه منفی ندارد، بلکه این شمایید که باید طبق شرایط اطراف تان آن را تشخیص دهید.

با تکنیک های ساده زبان بدن دیگران آشنا شوید

با لب های خود بازی کردن: در انتظار تایید بودن

اگر فکر می کنید که دست روی چانه گذاشتن با گذاشتن دست روی لب ها یکی است، باید بگوییم که اشتباه کرده اید. آنها دقیقا دو پیغام مختلف را منتقل می کنند.

زمانی که دست تان روی چانه تان قرار می گیرد، بدین معنی است که شما به موضوعی علاقمندید اما اگر دست تان را روی لب تان بکشید، این پیام را به دیگران منتقل می کند که شما به دنبال تایید دیگران هستید. شاید تا به حال خودتان هم متوجه آن نشده باشید اما این بار که هنگام صحبت کردن با فردی در انتظار تایید حرف هایتان هستید، به دست های خود بیشتر دقت کنید.

خواراندن بینی: شک، دروغگویی

اگر فکر می کنید که طرف مقابل تان تنها به این دلیل که بینی اش می خوارد به آن دست می زند، اشتباه کرده اید. خواراندن بینی بدین معنی است که به احتمال زیاد طرف مقابل تان در حال دروغ گفتن به شماست یا این که او به حرف هایش اطمینان ندارد و هنوز هم دودل است.
http://www.bartarinha.ir/

درباره ی zendegijadid

همچنین ببینید

مارول از ترکیب کامل و شگفت آور تیم جدید X-Men رونمایی می کند

جهش یافته های مارول در حدود یک سال اخیر از یک دوره طلایی جدید لذت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *